Chata Bára

Rekreační chata se nachází 11km od města Veselí nad Lužnicí, 3km od obce Vlkova 2km od obcí Val a Hamr v CHKO Třeboňsko, v malebné lesnaté krajině plné rybníků, v blízkosti Veselských a Vlkovských pískoven - jezer vzniklých po těžbě písku. V okruhu 30.km od chaty se nachází zajímavá výletní místa,
jako Zámek v Jindřichově Hradci, Třeboňský zámek, Zámek Červená Lhota, Bechyňský Zámek, Zámek Hluboká nad Vltavou, Rožmberk n/Vlt., Chýnovské jeskyně atd. V okolí je množství turistických stezek a cykloturistických tras. Objekt je umístěn v lese na vyvýšeném břehu řeky Nežárky (cca 10m), která je jedním z nejnavštěvovanějších vodáckých toků. U chaty je možné parkovat na k tomu určených místech.
K dispozici je hřiště (nohejbal, volejbal), táborové ohniště se sezením, kánoe atd. V chatě jsou tři samostatné apartmány složené z vybavené kuchyně, obývací místnosti a malé ložnice.. Dále je zde velká společenská místnost s krbem. Venku je k dispozici ještě jeden krb na zastřešené terase s výhledem na řeku.
Ideální destinace pro rybaření, houbaření, sběr borůvek a lesních jahod, relaxační a ozdravné pobyty,
turistiku a cykloturistiku, vodní sporty atd.

Ubytování na chatě

Chata k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 17 osob.

Ložnice a pokoje: 12 – 15 osob, vhodné pro skupiny nebo zpřátelené rodiny. Možnost přistýlek.
Sociální zařízení: 2 sprchové boxy, 2 toalety, 2 umyvadla se zrcadly.
Vytápění: přímotop, krby, krbová kamna.
Doprava, parkování: Doprava vlastní, parkování u objektu 10 park. míst.

Stravování

Obchod v nejbližší vesnici Val a Hamr, restaurace, kuchyňky pro možnost vlastního stravování.

Vybavení chaty

Tři samostatné apartmány sestávají z vybavené kuchyně, ložnice, obývacího pokoje;
společenská místnost s krbem, zastřešená venkovní terasa s krbem a výhledem na řeku Nežárku, venkovní ohniště u hřiště, k dispozici velká pramice na projížďky po řece.
Chata je napojena na užitkovou vodu.

Výlety, atrakce, zábava

Relaxační a rekreační pobyty, teambuilding, rybaření, houbaření, sběr borůvek a lesních jahod, koupání v řece nebo na jezerech, sportovní aktivity, volejbal, nohejbal, cyklistika, turistika... Možnost výletů na okolní Hrady a Zámky - Zámek Hluboká n/Vlt., Zámek v Třeboni, Zámek v Jindřichově Hradci, Zámek Červená Lhota, Zámek Rožmberk n/Vlt., historické centrum husitského Tábora s podzemím, Kozí Hrádek u Tábora, Hrad Choustník, rodiště Jana Žišky v Trocnově, Blanský les s rozhlednou na Kleťi, ZOO Větrovy, ZOO u Loveckého Zámečku na Hluboké, Chýnovské Jeskyňě, Lanový park 4km od objektu, V bezprostředním okolí rybniční soustava Naděje, jezera Pískovny, Holenský rybník, Horusický rybník(2.největší u nás), rybník Rožmberk(1.největší u nás), Bošilecký rybník, Naučná stezka Borkovická Blata, Naučná stezka Červená Blata u Jiříkova údolí, Písečný přesyp u Vlkovské pískovny atd.

Ceník ubytování / pronájmu (kapacita 17 osob)

Ceny za týden
Zimní sezona: od 19990,- Kč za chatu.
Letní sezona: od 19990,- Kč za chatu.
Cena za víkend
Zimní sezona: od 8580,- Kč za chatu.
Letní sezona: od 8580,- Kč za chatu.
Silvestr: od 19990,- Kč


Provoz, poplatky, ceny

Provoz chaty: celoročně. Možnost ubytování na víkend. Silvestrovské pobyty. Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.

Uvedené ceny(zimní+letní sezóna) platí při obsazenosti do 10 osob, při vyšší obsazenosti zpracujeme kalkulaci, stejný postup je i při mimosezónních a silvestrovských pobytech. V případě potřeby možnost přistýlky. Kauce činí 2000,- kč, při bezeškodním průběhu se při předávání objektu vrací zpět. Poplatek za psa 450,- kč/týden. V ceně pobytu - spotřeba el. energie do 50 kwh. V sezónním období se nastupuje na pobyt (pokud není dohodnut jiný postup)v sobotu v čase 15 - 18hod., odjezd je v sobotu do 10:00. Objekt je zákazníkovi předán připravený a uklizený, a zákazník jej rovněž předává v den odjezdu provozovateli uklizený, nedodržení této podmínky = srážka z kauce. V mimosezonním období možno dohodnout individuální podmínky na uvedených kontaktních telefonech a e-mailu.